Automatyzacja budynku pozwalająca sterować funkcjami domu to już nie przyszłość ale rodzący się standard instalacji. Zapomnijmy o promowanych wcześniej gadżetach identyfikowanych z takimi systemami. Nowoczesne inteligentne domy to przede wszystkim oszczędność energii i wody, niższa emisja zanieczyszczeń i duży komfort użytkowników. Jak to wygląda w praktyce i jak instalatorzy mogą się przygotować do nowych standardów zapytaliśmy Jana Worobca, prezesa Stowarzyszenia KNX Polska.

Czytaj więcej...

Jedną z podstawowych funkcji realizowanych w automatyce budynkowej jest kontrola oświetlenia. Pod tym pojęciem rozumiemy zarówno ręczne załączanie/wyłączanie, ściemnianie/rozjaśnianie poszczególnych opraw oświetleniowych, jak też ich sterowanie za pomocą pilotów, czujników ruchu oraz automatyczną kontrolę jasności.

Czytaj więcej...

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na rozwój techniki jest stałe zapotrzebowanie na zwiększanie komfortu. W szczególności obsługa instalacji musi się stawać coraz łatwiejsza, coraz lepsza i spełniać coraz więcej funkcji. Już jednym przyciśnięciem można równocześnie załączyć wiele urządzeń. I to w taki sposób, aby odpowiadało to konkretnym potrzebom danej chwili. Lampy, żaluzje, klimatyzacja i telewizor – każde urządzenie właściwie zareaguje na przycisk „poobiedni relaks”. A dla wygody taki przycisk musi znajdować się zawsze pod ręką. I nie wymagać kłopotliwego wcelowywania pilotem w jakikolwiek punkt.

Czytaj więcej...

Gdy świadomy swoich potrzeb inwestor spotyka profesjonalnego integratora systemów automatyki domowej, ma szansę powstać unikatowa realizacja. W cyklu artykułów przybliżymy Państwu możliwości i technologie w zrealizowanym budynku.

Czytaj więcej...