ABB

ABB sp. z o.o.
ul. Żegańska 1
04-713 Warszawa.

ABB jest jedną z wiodących firm produkujących urządzenia systemu KNX. Dostarcza wysokiej jakości aktory do rozdzielni jak i sensory pozwalające obsługiwać system w bardzo indywidualny sposób. Od lat firma jest uznanym producentem urządzeń automatyki budynków i rozwiązań stosowanych w instalacjach domowych, hotelach czy biurach, a także w halach magazynowo-produkcyjnych.

System KNX firmy ABB umożliwia wydajne sterowania układami oświetleniowymi, grzewczymi, zasilania i bezpieczeństwa. Zwiększa komfort życia, oszczędność energii i bezpieczeństwo. Można z nim zintegrować urządzenia audio, wideo oraz inny sprzęt domowy. Intuicyjna obsługa elementów sterujących umożliwia pełną kontrolę nad wszystkimi obszarami bez żadnego wysiłku.

OPISY grup produktowych:

Panel ABB SmartTouch®10’’

ABB SmartTouch 10" to wysokiej jakości panel dotykowy ABB, który łączy inteligentną automatykę domową i komunikację domofonową - w jednym, łatwym w użyciu urządzeniu. Zdobył w tym roku trzy prestiżowe, międzynarodowe nagrody za wzornictwo.

ABB SmartTouch 10 - Wizualizacja, wyświetlanie i sygnalizacja (ABB i-bus KNX - Sterowanie inteligentnymi domami i budynkami)

Sensor panel dotykowy ABB RoomTouch®KNX

Panel ABB RoomTouch® KNX to wielofunkcyjny element do wygodnego sterowania pomieszczeniami w domach lub budynkach komercyjnych, takich jak pokoje hotelowe, biura i obiekty medyczne. Dzięki smukłej, 11-milimetrowej konstrukcji ABB RoomTouch® prezentuje się bardzo nowocześnie.

ABB RoomTouch - Automatyka domowa i budynkowa

Sensory ABB Tenton®

ABB Tenton® to więcej niż jeden czujnik temperatury pomieszczenia. Jest to urządzenie 3 w 1, które łączy w sobie czujniki temperatury, wilgotności i CO2. Dzięki tym wszechstronnym funkcjom zarządzanie budynkami zarówno komercyjnymi, jak i mieszkalnymi może być w pełni zautomatyzowane. Architekci, natomiast, mają do wyboru szeroką gamę możliwości projektowych

ABB Tenton - ABB i-bus KNX - Sterowanie inteligentnymi domami i budynkami (Automatyka domowa i budynkowa)

 

ABB tacteo®

Sensor ABB-tacteo KNX to indywidualnie konfigurowalny element sterowniczy do inteligentnego zarządzania budynkiem. Świetnie sprawdzi się w luksusowych hotelach, obiektach użyteczności publicznej czy wysokiej klasy budynkach mieszkalnych. Każdy sensor jest wyjątkowy pod względem wzornictwa i funkcji.

Tacteo | ABB

 

Czujnik obecności Busch Corridor KNX

ABB czujnik obecności Busch Corridor KNX przeznaczony przede wszystkim do przedpokojów, korytarzy oraz innych długich i wąskich ciągów komunikacyjnych. Dzięki odpowiednio dostosowanemu zakresowi wykrywania, w porównaniu do standardowych czujników obecności firmy ABB ten sam obszar może być kontrolowany przez mniejszą liczbę urządzeń.

Czujnik obecności Busch Corridor KNX - Automatyka domowa i budynkowa | ABB

 

ABB ControlTouch-KNX

Nowy ABB-ControlTouch® KNX zamienia smartfony i tablety na praktyczny pilot do zdalnego sterowania z domu lub z pracy

Oprócz możliwości sterowania wyłącznikami, ściemniaczami, żaluzjami i ekranami, aplikacja ABB-ControlTouch® KNX zintegrowana jest także z kamerami IP, z systemem audio Sonos oraz z oświetleniem Philips Hue.

ABB-ControlTouch- KNX

 

Aktory przełączające COMBI ABB i-bus®KNX

Nowe aktory załączające COMBI ABB i-bus® KNX to elastyczne urządzenia o kompaktowej konstrukcji, oferujące funkcje załączania i sterowania roletami w jednym module o rozmiarach zmniejszonych o połowę. Urządzenia te idealnie spełniają wymagania w budynkach mieszkalnych i będą mogły współpracować z przyszłymi wersjami oprogramowania, w ramach jeszcze inteligentniejszych systemów.

Aktory załączające COMBI ABB i-bus- KNX - Wyjścia (ABB i-bus KNX - Sterowanie inteligentnymi domami i budynkami)

 

ABB i-bus® KNX DALI Gateways

Bramki DALI firmy ABB służą jako interfejs pomiędzy instalacją KNX w budynku a cyfrowym systemem sterowania oświetleniem DALI, pozwalając połączyć dwa najważniejsze standardy w zakresie automatyki budynków.

ABB i-bus KNX DALI - Automatyka domowa i budynkowa

 

Split Unit Gateway

Bramka do klimatyzatorów typu split SUG/U 1.1 umożliwia bezpośrednią integrację klimatyzatorów typu split w jeden system KNX, a tym samym wygodne i efektywne energetycznie sterowanie klimatyzatorami przy użyciu czujnika KNX lub innego urządzenia do wizualizacji. Brak konieczności używania tradycyjnych zdalnych urządzeń sterujących na podczerwień (IR). 

Split Unit Gateway - Automatyka domowa i budynkowa | ABB

 

ABB EQmatic - Urządzenia sprzyjające wysokiej efektywności energetycznej (Modułowe produkty do montażu na szynie DIN)

 

ABB i-bus® KNX aktory załączające

Uniwersalne przełączanie w dowolnym zastosowaniu – aktory załączające standard następnej generacji doskonale sprawdzają się w uniwersalnych zastosowaniach w nowoczesnych budynkach.

ABB i-bus- KNX Standard Aktory załączające - Wyjścia (ABB i-bus KNX - Sterowanie inteligentnymi domami i budynkami)

Wybrane produkty

ABB
Panel ABB SmartTouch®10’’
ABB
Sensor panel dotykowy ABB RoomTouch®KNX
ABB
Sensory ABB Tenton®
ABB
Split Unit Gateway
ABB
ABB i-bus® KNX aktor załączający
ABB
ABB i-bus® KNX aktor energetyczny