REALIZACJE /

Warszawa

Apartament w Warszawie

Komfortowe mieszkanie w kilkurodzinnym budynku

Instalacja systemu automatyki budynku, zrealizowana przez Omnidom w apartamencie na warszawskim Mokotowie, od początku była planowana przez inwestorów w standardzie KNX, z możliwością rozbudowy w przyszłości. Do wszystkich łączników świateł została doprowadzona magistrala KNX, oraz zastosowane puszki osprzętowe z kieszeniami umożliwiającymi dołożenie modułów KNX w przyszłości.

Główny nacisk został położony na dopracowanie części dziennej mieszkania, w której znalazło się miejsce na rozbudowane oświetlenie z wykorzystaniem systemu DALI. Wszystkie lampy oraz taśmy LED RGB i WW korzystają z tego rozwiązania. Duża liczba możliwych kombinacji świateł pozwala na stworzenie niepowtarzalnego klimatu przy pomocy scen świetlnych.

Dodatkowo komfort mieszkania podwyższają zintegrowane w standardzie KNX systemy: elektryczne sterowanie zasłonami, system klimatyzacji Daikin, system ogrzewania. Sterowanie jest możliwe z przycisków KNX Jung oraz za pomocą panelu dotykowego G1 Gira. Ponadto została stworzona wizualizacja w systemie Trivum, której głównym zadaniem jest dostarczanie muzyki do 4 stref nagłośnienia z głośnikami Dali Fazon Sat.

Salon został wyposażony system kina domowego Denon z Dolby Atmos, projektorem 4K JVC umieszczonym w windzie i ekranem Adeo chowanym w suficie. Amplituner i urządzenie Apple TV zostały ukryte w szafie Rack. Apartament i otoczenie są monitorowane przez kamery IP i dodatkowo zabezpieczone systemem alarmowym.

W stosunkowo niewielkiej przestrzeni udało się zmieścić wiele ciekawych rozwiązań, pozwalając wykazać się integratorowi i dając satysfakcję ze zrealizowanej inwestycji.