REALIZACJE /

Kraków

Cubic House

Przedstawiamy realizację Smart Housing, apartament na osiedlu Cubic House, zespole sześciu budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej na obrzeżach Krakowa.

Apartament posiada ogromne okna w salonie, które zostały wyposażone w automatyczne zasłanianie podążające za słońcem, co ogranicza przegrzewanie pomieszczeń, a o zmroku okna zostają całkowicie zasłonięte, zapewniając w ten sposób prywatność. Z kolei rankiem mieszkańcy są budzeni naturalnym światłem, gdy okna odsłaniając się wpuszczają do środka promyki porannego słońca. 

Mieszkańcy informowani są o każdym naruszeniu stref, ponadto mają możliwość uzbrojenia alarmu będąc poza domem, mogą też sprawdzić czy ktoś niepowołany nie porusza się po mieszkaniu. To wszystko dzięki integracji z systemem alarmowym Satel.

Sceny świetne to w tym mieszkaniu specjalność! Ściemniane źródła światła w designerskich oprawach potrafią zadbać o odpowiedni nastrój, zarówno w mieszkaniu jak i ogrodzie. Oczywiście całość zintegrowana została z czujnikami obecności i systemem alarmowym. 

Każde pomieszczenie ma indywidualną regulację temperatury. Zastosowano tutaj inteligentne ogrzewanie podłogowe, a także podgrzewane lustra, w łazienkach, co zapobiega ich parowaniu. O jakość powietrza z kolei, w sposób efektywny zadba sam system zintegrowany z rekuperacją. Czujniki jakości powietrza powodują, że odpowiedni poziom wentylacji zostaje automatycznie załączony. Wietrzenie mieszkania również dzieje się automatycznie, a kiedy mieszkańców nie ma w domu system sam obniża poziom wentylacji powietrza, bo przecież nikt go wtedy nie zużywa.