REALIZACJE /

Warszawa

Apartament w Warszawie

Życie w nowoczesnym otoczeniu

Ekskluzywny warszawski apartament, położony na spokojnym osiedlu otoczonym zielenią, to ciekawe miejsce, łączące ze sobą nowoczesność i klasykę. Wnętrze mieszkania utrzymane jest w tonacji brązu, popieli oraz szarości, a centralna ściana oddzielająca część sypialnianą od salonu pokryta została betonem architektonicznym. Niezwykle przestrzenne pomieszczenia wydają się jeszcze większe, dzięki sporym oknom i otwartym na siebie poszczególnym pomieszczeniom. Niesamowite wrażenie robi funkcjonalny kompleks kuchenny, rustykalny, całkowicie wykończony drewnem. Także drewniane parkiety, pokrywające większość podłóg, choć nowoczesne i designerskie, mocno nawiązują do klasyki.

Serce apartamentu nie jest widoczne na pierwszy rzut oka, choć to właśnie ono daje mieszkańcom najwięcej komfortu. To system KNX, który steruje najważniejszymi urządzeniami elektrycznym w mieszkaniu. Do sieci podłączone jest zarówno oświetlenie czy ogrzewanie (kanałowe grzejniki konwekcyjne z wentylatorami), jak również zasłony i rolety, a nawet podłogowe elektryczne maty grzewcze. Możliwości systemu KNX są prawie nieograniczone i pozwalają zapomnieć o monotonnych czynnościach, na które każdemu często brakuje czasu i siły.

Co takiego oferuje KNX? Czujniki ruchu w ciągach komunikacyjnych, na wejściu czy w garderobach automatycznie załączają oświetlenie. Dodatkowo po powrocie do domu mieszkańców wita oświetlenie przypodłogowe w korytarzu oraz dyskretne, klimatyczne oświetlenie skierowane m.in. na obrazy. Ciekawostką jest także zewnętrzna stacja pogodowa, która poza mierzeniem temperatury określa także siłę wiatru, deszczu i nasłonecznienie. Dzięki zdobytym informacjom system KNX może odpowiednio dostosować temperaturę w apartamencie, indywidualnie w każdym pomieszczeniu w zależności od pory dnia czy aktualnej preferencji użytkownika.
Oczywiście system pozostawia nam możliwość zmiany wielu ustawień. Za pomocą wielofunkcyjnych przycisków GIRA E22 w serii płaski montaż, wykonanych ze stali szlachetnej, można samodzielnie zarządzać ogrzewaniem i oświetleniem w apartamencie. Jednym przyciskiem można wyłączyć lub załączyć oświetlenie w całym mieszkaniu albo wybrać ulubioną scenę świetlną w wybranym pomieszczeniu. KNX, poza komfortem i wygodą, oferuje także bezpieczeństwo, ponieważ współpracuje z centralą alarmową i posiada funkcję „antynapad”. Jeśli dodatkowo okaże się, że każdym elementem i całym systemem można sterować za pomocą tabletu bądź smartfona, staje przed nami mieszkanie przyszłości, wyznaczające nowe trendy w rozwoju zarówno technologii, jak i mieszkalnictwa.