REALIZACJE /

Barcelona

Hotel „W”

Imponująca architektura na Morzu Śródziemnym

Usytuowany przy słynnej Promenadzie La Barceloneta z widokiem na Morze Śródziemne Hotel W Barcelona wyróżnia charakterystyczny kształt żagla i lustrzana elewacja ze srebrzonego szkła. Ten wysoki na ponad 100 metrów budynek autorstwa znanego architekta Ricardo Bofilla jest symbolem imponującej elegancji. 


Hotel posiada 26 pięter, 473 pokoi, w tym 67 apartamentów. Goście mogą skorzystać m.in. z siłowni, spa, licznych barów i restauracji. Obiekt został wyposażony w nowoczesną instalację elektryczną, która wyróżnia się pod względem bezpieczeństwa, łatwości użytkowania i oszczędności energii.

 

Oczywistym wyborem było zastosowanie osprzętu JUNG serii LS 990 i FD, każdy w wysokiej jakości stali nierdzewnej. Skuteczne i wygodne rozwiązania firmy JUNG są wykorzystywane w sterowaniu systemami automatyki budynkowej. Hotel W skupia się na efektywności energetycznej, zwłaszcza w sterowaniu oświetleniem: czujniki obecności na korytarzach sterują oświetleniem w zależności od ruchu i jasności otoczenia, zapewniając w ten sposób mniejsze zużycie energii.

 

System KNX

Inteligentna automatyka budynkowa łączy w sobie komfort, bezpieczeństwo i energooszczędność. Dlatego właśnie KNX jest już standardem w prywatnym i komercyjnym budownictwie wysokiej klasy na całym świecie. Inteligentne rozwiązania JUNG łączą w sobie funkcjonalność, design i intuicyjną łatwość obsługi.

Seria LS 990

LS 990 od ponad 40 lat przekonuje swoją jakością i przejrzystością. Klasyczna konstrukcja wyłącznika z wąską ramką pasuje do każdego otoczenia. Seria LS 990 wyróżnia się szerokim wyborem kolorów i materiałów.

Seria FD

Estetyczna, płaska konstrukcja serii FD umożliwia montaż ramki niemal na równi ze ścianą. Rezultatem jest płaska powierzchnia, w której nic nie wygląda na przypadkowe. Uzyskany efekt można podkreślić różnorodnością materiałów i kolorów.