REALIZACJE /

Trójmiasto

Inteligentny apartament

Połączenie komfortu z nowoczesnością

Prezentowany apartament to miejsce nietuzinkowe pod każdym względem. Już samo położenie obiektu zasługuje na uwagę. Znajduje się na najwyższej kondygnacji w nowoczesnym budynku, wchodzącym w skład osiedla, położonego tuż przy granicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To atrakcyjne położenie nie sprawia, że osiedle znajduje się na uboczu, ponieważ dojazd do centrum miasta jest bardzo łatwy.

Przestronne wnętrza apartamentu, projektowane przez specjalistów, są nowoczesne i bardzo funkcjonalne. Każdy element wyposażenia wnętrza współgra z pozostałymi, a całość utrzymana jest w tonacji szarości i bieli. Niezwykłe wrażenie robi centralna ściana w salonie, pokryta wzorem z gołej cegły. 

Jednak to, co najciekawsze i sprawiające najwięcej satysfakcji, nie jest widoczne na pierwszy rzut oka. Chodzi tu o system KNX, czyli technologię inteligentnego domu. To instalacja elektryczna nowej generacji, dająca możliwość połączenia w jeden system wszystkich odbiorników elektrycznych. Dzięki zastosowaniu KNX apartament sprawia wrażenie inteligentnego, samodzielnie reagując na potrzeby mieszkańców. Po ustawieniu kanałów czasowych apartament dostosowuje oświetlenie, rolety ogrzewanie czy klimatyzację do pory dnia. Posiada także tryb „wakacje” lub „wyjście”, gdzie jednym naciśnięciem uruchamia się sekwencja zdarzeń wyłączająca oświetlenie, klimatyzację czy ogrzewanie, a jednocześnie automatycznie uzbroi się system alarmowy a główny elektrozawór odetnie dopływ wody do kranów, minimalizując ryzyko zalania mieszkania w czasie nieobecności. Ciekawostką jest także zintegrowana z KNX opcja „scena projekcja”, która daje możliwość jednym naciśnięciem guzika włączyć windę z rzutnikiem, samo urządzenie, nastrojowe oświetlenie a także odpowiednio ustawi rolety. Dodatkowo w apartamencie zastosowano wielofunkcyjne czujniki przyciskowe posiadające pomiar temperatury, dające możliwość samodzielnego dostosowania oświetlenia oraz sterujące ogrzewaniem i klimatyzacją dostosowując ją do aktualnych potrzeb mieszkańców. Zastosowano serię GIRA płaski montaż, wykonanie stal szlachetna. To estetyczne, dyskretne, proste i funkcjonalne rozwiązanie idealnie komponuje się w wystrój wnętrza.