REALIZACJE /

Poznań

Inteligentny dom o powierzchni 280m2

Inteligentny dom o powierzchni 280m2

 

Pragniemy przybliżyć Państwu realizację, której jesteśmy dumnym wykonawcą. Jest to dom jednorodzinny znajdujący się w Poznaniu. Projekt zaczął powstawać w 2018 roku, pracę na budowie rozpoczęliśmy w 2019 roku, a ostatni etap naszych prac został zakończony w 2021 roku. Jak widać powstanie tak rozbudowanego i zarazem dopracowanego projektu potrafi trwać nawet kilka lat. W zakresie prac naszej firmy było zaprojektowanie systemu KNX, instalacji elektrycznej i teleinformatycznej, monitoringu wizyjnego i alarmu, oraz wykonanie instalacji sterowania KNX i wideodomofonowej.


Zainstalowany system KNX pozwala na sterowanie oświetleniem wewnętrznym oraz zewnętrznym (elewacja, ogród, ogrodzenie), wielostrefową regulację ogrzewania wraz z integracją z piecem CO Vaillant, pozwalającą na odczyt komunikatów o alarmach/błędach i sterowanie parametrami pieca, m.in. wartością temperatury wody w piecu. Również wentylacja posiada rozbudowaną kontrolę dzięki zastosowaniu interfejsu do centrali Zehnder. System KNX zapewnia także obsługę zmian położenia rolet i zasłon, jak i konkretnych nastaw ich pozycji. Warto tutaj wspomnieć o programach czasowych, które właściciel może w dowolnej chwili edytować w aplikacji na telefonie. Umożliwiają one sterowanie większością funkcji, takich jak oświetlenie czy rolety lub ogrzewanie. Wymieniając pozostałe funkcje należy wymienić sterowanie bramą wjazdową, garażową oraz furtkami oraz wielostrefowe podlewanie ogrodu działające automatycznie lub manualnie z uwzględnieniem pomiaru wilgotności gleby. Należy także zaznaczyć, że wszystkim tym możemy sterować z wcześniej wspomnianej aplikacji na telefon nie tylko lokalnie przez wifi, ale również zdalnie dzięki szyfrowanym usługom chmurowym.

Na inwestycji zrealizowany został również rozbudowany system wideodomofonowy składający się z dwóch bramofonów, dwóch paneli domofonowych oraz bramki IP umożliwiającej przekierowanie połączeń na telefony komórkowe właścicieli. Do obsługi funkcji domofonu wykorzystywany jest również panel dotykowy KNX.

Data ukończenia: 2021
Liczba urządzeń KNX: 80