REALIZACJE /

Bydgoszcz

Młyny Rothera

Rewitalizacja Młynów Rothera w Bydgoskim Parku Kultury

Młyny Rothera to kompleks stojący na Wyspie Młyńskiej w centrum Bydgoszczy. Od wielu lat próbowano je zagospodarować na nowo, jednak dopiero od 2019 roku nastąpił proces ich całkowitej rewitalizacji.
Młyny to przestrzeń dla wszechstronnego rozwoju kreatywności w dziedzinie kultury, techniki jak i nauki oraz miejscem spotkań i rekreacji dla mieszkańców Bydgoszczy.

Firma @vBass wzięła czynny udział w rewitalizacji, a prace obejmowały szeroki zakres, które rozpoczęto od przygotowania projektu, w tym rzutów systemu BMS i schematów montażowych automatyki KNX. Podczas realizacji dostarczeno i zaprogramowano urządzenia KNX GIRA, WAGO, STEINEL, SATEL oraz Emu Electronic. Uruchomiono system sterowania oświetleniem (w technologii DALI), a takze system sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem (w tym: czujniki jakości powietrza jak i klimakonwektory). Ponadto przygotowano i zaprogramowano wizualizacje pracy systemu na GIRA FacilityServer oraz integrację z urządzeniami pomiarowymi, w tym z licznikami energii elektrycznej, licznikami wody, centralami wentylacyjnymi, UPS, generatorem prądu, hydroforem, analizatorem sieci, centralą wykrywania gazu, fontannami, agregatem wody lodowej, sterownikiem podgrzewania dachu i podjazdu. Zainstalowano również monitorowanie stanu otwarcia klap oddymiających PPOŻ. i przeprowadzono kompleksowe szkolenie pracowników w zakresie obsługi BMS.

Zapraszamy na stronę:
https://mlynyrothera.pl/