REALIZACJE /

Wrocław

Nowoczesna willa

Nowoczesna willa w pięknym otoczeniu

Zrealizowana inwestycja to pięknie otoczony zielenią, na wskroś nowoczesny dom, wybudowany w willowym osiedlu we Wrocławiu.

Zakres prac: Projekt systemu sterowania i integracji, montaż osprzętu KNX, montaż i uruchomienie alarmu, monitoringu, wideodomofonu, integracja z systemami wentylacji, klimatyzacji, licznikami mediów, projekt i wykonanie systemu wizualizacji.

Proces przygotowania do inwestycji rozpoczęliśmy się od szczegółowego zaprojektowania instalacji elektrycznej i teletechnicznej w ścisłej współpracy z klientem, co pozwoliło na uwzględnienie jego potrzeb oraz pełną integrację wszystkich systemów.

Szczególną uwagę poświęciliśmy systemowi wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, co w połączeniu z wieloma czujnikami jakości powietrza pozwoliło na stworzenie komfortowych warunków do mieszkania. O komfort cieplny dbają czujniki temperatury powietrza i podłogi, podłączone do systemu ogrzewania i klimatyzacji.

Kontrola systemu wentylacji

Wiele czujników obecności w połączeniu z harmonogramami zautomatyzowało czynności włączania i wyłączania światła, uzależniając wybór załączanego obwodu od pory dnia.

Wykresy zużycia energii elektrycznej, wody i gazu w czasie pozwalają na optymalne zarządzanie mediami oraz na eliminowanie ewentualnych usterek w instalacjach.

Monitoring liczników

Przydomowy ogród jest wyposażony w liczne oprawy oświetleniowe oraz system podlewania z czujnikami deszczu i wilgotności gleby, w pełni sterowany przez system KNX. Wszystkie parametry podlewania są dostępne do ustawienia przez klienta.

Sterowanie nawadnianiem

Sterowanie bramami garażowymi i zewnętrznymi zostało uzupełnione o kontrolę stanu otwarcia z systemu alarmowego. Integracja z systemem alarmowym jest także wykorzystana w systemie klimatyzacji – otwarcie okien powoduje wyłączenie klimatyzacji. W automatyce KNX zostały wykorzystane także czujki zalania z systemu alarmowego do zamykania głównego zaworu wody w razie jej wycieku. Dodatkowo w podziemnym zbiorniku, zbierającym deszczówkę, poziom wody jest monitorowany przez ultradźwiękowy czujnik KNX.

Wiele gniazd zasilających i urządzeń elektrycznych jest sterowanych z systemu KNX, dzięki czemu klient w każdej chwili ma nad nimi pełną kontrolę.

Sterowanie zasilaniem urządzeń

Zdjęcia z inwestycji (Omnidom):