REALIZACJE /

Wiedeń

Willa

Dom skrojony na miarę

Willa znajduje się na skraju Lasu Wiedeńskiego - wysoko na krętej, brukowanej uliczce. Dwie firmy architektoniczne: Rataplan i Groh-Wagner-Architekten opracowały bardzo nietypowy, wyrafinowany dom, który jest głęboko zakorzeniony w ziemi, przez co wyraźniewyróżnia się na zboczu wzgórza zgodnie ze wszystkimi zasadami sztuki. Budynek na każdym poziomie styka się z ziemią w innym punkcie, tworząc wrażenie, jakby sam z niej wyrastał. Warto dodać, że z każdego piętra można dostać się wprost na zewnątrz, aby podziwiać różnorodne widoki na Wiedeń i Las Wiedeński.

W budynku znajdują się m.in. winiarnia, jacuzzi, infinity pool, garaż na pięć samochodów z osobnymi wyjściami, druga winda wewnętrzna połączona z piętrami rezydencji.

 

Instalacja elektryczna firmy JUNG z systemem KNX łączy w sobie wszystkie funkcje inteligentnego budynku. Tj. sterowanie temperaturą, żaluzjami i oświetleniem. Klasyczny przełącznik LS 990 w kolorze białym z aluminiowymi akcentami nadaje wnętrzu purystycznego wyglądu. LS 990 przekonuje jakością i wzornictwem przez prawie 50 lat.

 

LS 990 Aluminium

LS 990 z prawdziwego aluminium prezentuje chłodną elegancję w klasycznym kwadratowym kształcie. W tym wariancie nowoczesna instalacja elektryczna otrzymuje wyjątkowo przejrzysty, purystyczny wygląd.