REALIZACJE /

Stanisławów Pierwszy

Rezydencja nad kanałem Żerańskim

Rezydencja z pomostem nad Kanałem Żerańskim

W 2020 roku, kiedy pandemia Covid-19 na dobre się rozszalała, do Firmy Futunext zgłosili się inwestorzy, którzy byli w czasie budowy swojego wymarzonego domu w Stanisławowie Pierwszym o powierzchni 400 m2.
Miało to być miejsce zarówno do pracy, jak i spędzania wolnego czasu bez konieczności wychodzenia na miasto. Postawiono nam kilka wymagań. Ze względu na wykonywaną pracę inwestora, trzeba było zapewnić nieprzerwalny dostęp do prądu oraz szybkiego internetu. Inteligentne sterowanie, jak i nagłośnienie miało być niewidoczne, miało nie zakłócać harmonii wnętrza. Dziś jest to piękna rezydencja położona nad samym brzegiem kanału Żerańskiego, z własnym pomostem do połowu ryb. Na terenie ogrodu jest pięknie oświetlony lasek  brzozowy, basen ogrzewany pompą ciepła. W niedalekiej przyszłości pojawi się sauna oraz wędzarnia. A w środku jest nawet pełnoprawna siłownia.

Cała rezydencja wyposażona jest w multum technologii. Jest wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, system klimatyzacji w każdym pomieszczeniu, ogrzewanie podłogowe, rolety zewnętrzne. Wszystkie te systemy są ze sobą zintegrowane.
Oświetlenie w tak nowoczesnym domu, to nie tylko kilka obwodów oświetleniowych, które uruchamiamy, jeżeli chcemy mieć jasno w pomieszczeniu. Ważne jest zbudowanie odpowiedniej sceny w zależności od teraźniejszych potrzeb. Dlatego zastosowaliśmy system oświetlenia Dali, dzięki czemu mamy możliwość dostosowania oświetlenia do danej sytuacji. Do tego mamy sterowanie głosowe, wszystkimi funkcjami w domu. Możemy sterować za pomocą komend nawet oświetleniem w akwarium.

Największym wyzwaniem było zbudowanie systemu, który będzie pomagał w codziennych czynnościach, a dodatkowo będzie prawie niewidoczny. Udało nam się uzyskać ten efekt za sprawą czujników ukrytych za osprzętem oraz dobrze wykonanym projektem instalacji.