REALIZACJE /

Wrocław

Willa z niebanalną funkcjonalnością

Nowy serwer, więcej możliwości

 

Opisywana inwestycja została zrealizowana dość dawno, ale okazją do prezentacji stała się zmiana serwera wizualizacji. Za zmianą przemawiał rozwój technologii i zwiększone wymagania klienta, a także chęć ułatwienia zdalnego dostępu do serwera zarówno dla klienta, jak i integratora.

Największym wyzwaniem było przeniesienie wizualnej strony serwera, do której klient się przyzwyczaił i był z niej zadowolony. Na potrzeby wizualizacji przygotowaliśmy specjalnie grafiki odzwierciedlające zarówno układ pomieszczeń wraz z meblami, jak i sposób oświetlenia wnętrz – różny w zależności od rodzaju lamp.

Obecny serwer wizualizacji to ComfortClick.

Cały dom funkcjonuje oczywiście w standardzie KNX, chociaż na pierwszy rzut oka tego nie widać. W najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeniach zamontowano ekskluzywny osprzęt Eclettis, który podłączyliśmy do wejść binarnych, zapewniając funkcjonalność typowych przycisków KNX wraz ze statusami na diodach LED.

Pozostałe przyciski KNX to JUNG LS serii F40 w wykonaniu ze stali szlachetnej.

Przebywanie w łazienkach uprzyjemnia muzyka automatycznie załączana z czujek obecności, a pochodząca z odbiorników radiowych GIRA.

Oprócz oświetlenia, automatyka obejmuje sterowanie ogrzewaniem, roletami, oknami dachowymi oraz podlewaniem ogrodu. Automatyka ogrzewania wykorzystuje czujniki otwarcia okien do przymykania grzejników.

Z przycisków KNX można otwierać bramy, a z niespotykanych funkcjonalności można wymienić integrację domofonu z centralą telefoniczną, dzięki której z wewnętrznej linii można odebrać rozmowę z bramofonu i otworzyć furtkę lub bramę.