AKTUALNOŚCI /

Dziękujemy za udział w KNX EXPERTS MEETING 2023 - IoT Edition!

Opublikowano: 27 November 2023

Łódź, 23.11.2023

W dniu 23 listopada 2023 r. Stowarzyszenie KNX Polska zorganizowaliśmy w Łodzi kolejną Konferencję branżową KNX EXPERTS MEETING 2023: IoT Edition. Wydarzenie to odbyło się pod patronatem KNX Association i zgromadziło liczne grono specjalistów z do spraw elektrotechniki, automatyki budynkowej oraz smart home & smart building w standardzie KNX.

Konferencja rozpoczęła się o godzinie 10:00 wystąpieniem zarządu Stowarzyszenia, które poprowadzili Tomasz Habryka - Prezes KNX Polska, Tomasz Gruda - Sekretarz KNX Polska oraz Monika Chomiuk (MOCO DECO Studio). Prowadzący po powitaniu gości  podsumowali działania w roku 2023 i przedstawili bieżących projekty jakie realizuje Stowarzyszenie.

Następnie odbyła się relacja z KNX National Group Conference 2023 w Berlinie, zaprezentowana przez Tomasza Habrykę i Tomasza Grudę. Panel dyskusyjny, prowadzony przez prezesa Stowarzyszenia KNX Polska, dotyczył kierunków dalszego rozwoju Stowarzyszenia i skupił przedstawicieli producentów oraz integratorów KNX Polska. Ożywiona dyskusja uczestników wniosła wiele pomysłów w nasze przyszłe zamierzenia.

Po krótkiej przerwie kawowej rozpoczął się drugi blok konferencyjny, w którym uczestniczyli w transmisji na żywo prosto z Brukseli przedstawiciele KNX Association. Casto Canavate, lider zespołu marketingowego, przedstawił prezentację "General View of the Future of KNX", a Michael Critchfield, ETS Product Manager, omówił "ETS 6 Roadmap". Następnie odbyła się sesja Q&A, gdzie uczestnicy mieli okazję zadawać pytania przedstawicielom KNX Association i KNX Polska.

W kolejnych prezentacjach, dr inż. Michał Wiśnios z Wojskowej Akademii Technicznej oraz Jarosław Kudzian z firmy Satel, przybliżyli teorię kierunków rozwoju technologii IoT oraz prezentację dotyczącą rozwoju technologii w ramach KNX.

Po przerwie obiadowej rozpoczął się trzeci blok konferencyjny, który obejmował prezentację Marka Koźlaka i Michała Szopy z firmy Simlab na temat rozwiązania SIM-ON oraz przegląd nowości produktowych KNX, prezentowany przez przedstawicieli producentów zrzeszonych w KNX National Poland.

Następnie panel dyskusyjny zatytułowany "W którą stronę będzie się rozwijał świat automatyki budynkowej" skupił się na infrastrukturze IT, AV, multimedia, monitorowaniu i optymalizacji. Moderatorami wystąpień i paneli byli Radosław Szczebak (EL-TEAM), Mariusz Góraj (TEMA) i Damian Fituch (JUNG).  

Konferencję zakończyło podsumowanie, a także losowanie nagród, które było jedną z wyczekiwanych atrakcji wydarzenia. Po zakończeniu Konferencji uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w uroczystym bankiecie.

Wydarzenie KNX EXPERTS MEETING 2023: IoT Edition okazało się doskonałą okazją do zdobycia wiedzy, wymiany doświadczeń i nawiązania cennych kontaktów w dynamicznie rozwijającej się branży automatyki budynkowej. Dziękujemy za to spotkanie, w bardzo licznym gronie i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach!

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia