AKTUALNOŚCI /

Dziękujemy za udział w KNX EXPERTS MEETING 2023!

Opublikowano: 18 January 2023

Kolejna Konferencja polskich ekspertów branży automatyki budynku w standardzie KNX.

W imieniu Stowarzyszenia KNX Polska oraz patrona honorowego KNX Association serdecznie dziękujemy za udział w Konferencji KNX EXPERTS MEETING, która odbyła się 12 stycznia 2023 w Falentach koło Warszawy. Wydarzenie to było kolejnym, cyklicznym spotkaniem branżowym polskich specjalistów branży automatyki budynkowej w standardzie KNX.

Dziękujemy za wyjątkowo liczną frekwencję, zaangażowanie i aktywny udział wszystkich uczestników i współorganizatorów. Nasze środowisko ciągle się rozwija, a społeczność KNX w Polsce rośnie w siłę. Widać to nie tylko na przykładzie frekwencji i zainteresowania imprezą, ale również na przykładzie wysokiego poziomu realizowanych inwestycji. Jesteśmy dumni, że tworzymy i integrujemy całe środowisko, a nasze przedstawione podczas Konferencji aktualne i planowane działania nabierają coraz większego zasięgu.

KNX EXPERTS MEETING 2023 odwiedziło wielu integratorów KNX i projektantów systemów KNX, którzy mogli spotkać się z przedstawicielami Firm instalacyjnych i producentów rozwiązań w standardzie KNX. 

Podczas spotkania przedstawiciele KNX Polska zaprezentowali, czym zajmuje się Stowarzyszenie i jakie wyzwania stoją obecnie przed całym środowiskiem. W części merytorycznej o optymalizacji  zużycia energii w systemach oświetleniowych KNX opowiadał Wojciech Gościniak (ELMARK // MEAN WELL), z kolei na temat integracji KNX ze światem IoT opowiedział Andrzej Szymkowicz (SMART HOUSING). Nieoczywiste funkcjonalności i powiązania pomiędzy multifunkcjonalnością urządzeń, a optymalizacją projektu przedstawił Jacek Wyleżuch (EL-TEAM). O inteligentnym domu z tradycyjnym okablowaniem opowiedział Adam Kulik (JUNG), z kolei zaawansowane integracje alarmu z KNX na przykładzie Satel Integra i Comfortclick zaprezentował Cezary Chałupczak (OMNIDOM). Uczestnicy poznali także tematykę kontroli zużycia energii w budynku dzięki prezentacji Jarosława Grabowskiego (ABB), a o maksymalizacji bezpieczeństwa dla automatyki domowej opowiedział Zbigniew Czerwonka (TEMA // GIRA).

Kolejnym praktycznym zagadnieniem, które przedstawił Tomasz Gruda (vBASS), był zdalny dostęp do systemu KNX. Zrelacjonowaliśmy także nasze wrażenia po targach Light + Building 2022, a o nowych produktach opowiedział Jacek Zart (POZELM). Zaprezentowane zostały także interesujące tematy oświetlenia Human Centric Lighting w standardzie KNX, o których opowiedział Mateusz Janiak (QUICKTEC), a także funkcjonalności KNX w systemach budynkowych BMS, które zaprezentował Karol Tarajkowski (SIEMENS). Z kolei o utrzymaniu standardu jakości i certyfikacji produktów KNX opowiadał Łukasz Knapkiewicz (SATEL). Tomasz Milczarek (LANGE ŁUKASZUK, STEINEL) przedstawił możliwości i zastosowanie optycznych czujników obecności.

Spotkanie poprowadzili Damian Fituch i Tomasz Habryka, przedstawiciele Stowarzyszenia KNX Polska, głównym koordynatorem merytorycznym i moderatorem Konferencji był Maciej Turski, a gospodarzem programu Radosław Szczebak. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło wydawnictwo Fachowy Elektryk.

Po części merytorycznej nastąpiło losowanie wartościowych nagród rzeczowych, ufundowanych przez Firmy ABB, ELMARK, EL-TEAM, JUNG, LANGE ŁUKASZUK, SIEMENS, SATEL i TEMA.

Część integracyjną rozpoczął uroczysty bankiet z wyśmienitą kuchnią hotelu Green Garden, w pięknej oprawie artystycznej przygotowanej przez Fundację HELISA. Bankiet występem na żywo rozpoczął muzyk Fundacji- koncertujący skrzypek solista i kameralista Marcin Sidor, a salę udekorowały obrazy artystek Maggie Piu, Kasi Korus i Moniki Chomiuk. 

Zobacz pełną galerię zdjęć TUTAJ