AKTUALNOŚCI /

Mean Well LED KNX

Opublikowano: 22 July 2022

Ściemniacze do pasków LED z wbudowanym zasilaczem oraz interfejsem KNX

ZASILACZE MEAN WELL PWM KN

MEAN WELL jako wiodący producent standardowych zasilaczy rozwija ofertę produktów do automatyki budynkowej. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wyższą moc i cyberbezpieczeństwo w aplikacjach oświetleniowych z dumą prezentuje model PWM-200KN: pierwszy na świecie zasilacz LED KNX z Data Secure. PWM-200KN to stałonapięciowy zasilacz z wyjściem typu PWM (12 V, 24 V, 36 V, 48 V), który jest w stanie utrzymać temperaturę barwową i jednorodność jasności wszelkiego rodzaju taśm LED. Wbudowany interfejs KNX z funkcją Data Secure pozwala uniknąć korzystania ze skomplikowanej bramki KNX-DALI. W celu skutecznego zapobiegania atakom na infrastrukturę oświetleniową budynków i uzyskania najwyższego poziomu ochrony danych standard KNX Data Secure szyfruje komunikację na linii magistrali KNX z zachowaniem najwyższych standardów szyfrowania AES128 CCM (zgodnie z ISO 18033-3).

To i inne rozwiązania z zakresu automatyki budynku w standardzie KNX oferuje sprawdzony partner KNX Polska, firma Elmark Automatyka.

TEST ZASILACZY MEAN WELL

Mieliśmy okazję przetestować ściemniacze MEAN WELL do pasków LED z wbudowanym zasilaczem oraz interfejsem do KNX i poniżej przestawiamy kilka ciekawostek o tej rodzinie produktów.

  • Urządzenia posiadają wbudowany czujnik temperatury, który wysyła cyklicznie pomiar na magistralę KNX oraz umożliwia ustawienie alarmów temperaturowych gdy ściemniacz LED zbyt mocno się nagrzeje.
  • Do wyboru mamy ściemniacze PWM stałonapięciowe 12V, 24V, 36V oraz 48V o mocy od 60W do 200W oraz ściemniacze stałoprądowe o regulowanym prądzie wyjściowym i mocy od 25W do 60,3W
  • Oprogramowanie ściemniacza posiada funkcję CLO (constant light output), która na podstawie czasu pracy stara się przeciwdziałać procesowi starzenia LEDów i odpowiednio reguluje strumień światła LED tak, aby na przestrzeni lat zachować jego intensywność na tym samym poziomie.

  • W parametrach aplikacji znajdziemy licznik czasu pracy pasków LED.

  • Aplikacja posiada również mechanizm pozwalający oszacować aktualny pobór mocy przez paski LED.

WSKAZÓWKA:

  • Pamiętajcie, że przy programowaniu przycisk adresowania należy długo przytrzymać!

 

opracowanie: Tomasz Gruda, KNX Polska

Pobierz artykuł tutaj