AKTUALNOŚCI /

Raport z targów ISE 2024

Opublikowano: 07 March 2024

KNX IoTech, cyberbezpieczeństwo i zarządzanie energią w jednym ekosystemie

Tago Integrated Systems Europe odbyły się w dniach 30 stycznia – 2 lutego w Fira de Barcelona w Hiszpanii i przyciągnęły 73 891 unikalnych zweryfikowanych uczestników z 162 krajów - rekord od początku istnienia targów w Genewie w 2004 roku. Była to 20. rocznica targów ISE, wiodących corocznych targów skierowanych do społeczności pro-AV i integracji systemów. 

KNX był Partnerem Targów i zaprezentował swoje rozwiązania na dużym stoisku w Hali 2 - Hali Domów Mieszkalnych i Inteligentnych. Oprócz stoiska KNX, na którym prezentowane były produkty z szerokiej gamy członków KNX, były także dedykowane stoiska członków KNX, głównie w Hali 2.

Główny nacisk Stowarzyszenia KNX był kierowany na integrację IoT, zarządzanie energią i bezpieczeństwo, wszystko połączone w jednym ekosystemie. Stoisko KNX zaprezentowało grafikę z połączonymi urządzeniami, prezentującą płynną komunikację i interoperacyjność.Ponadto, we współpracy z dystrybutorem i dostawcą szkoleń KNX, Ivory Egg, Stowarzyszenie KNX pomagało odwiedzającym zrozumieć, jak mogliby dołączyć do ponad 120 000 certyfikowanych specjalistów KNX na całym świecie.

Podczas wydarzenia KNX brało udział w kilku sesjach i prezentacjach, aby edukować uczestników na temat najnowszych postępów i zastosowań standardu KNX. W szczególności warto wyróżnić dwie główne sesje, i prezentację prezydenta Stowarzyszenia KNX, Franza Kammerla, na konferencji Smart Building, która odbyła się pierwszego dnia ISE. W wystąpieniu pod tytułem "Nadchodzi nowa era", pan Kammerl wyjaśnił, jakie KNX wprowadza innowacje, dzięki którym zawsze jest krok do przodu i może już teraz poradzić sobie z przyszłością. Pan Kammerl wziął również udział w dyskusji panelowej CEDIA na temat sposobów wykorzystania KNX w automatyce domowej. Wśród innych członków panelu byli Mark Warburton z Ivory Egg, Wim de Vos z Genesis i Jeff Thomas z Control 4.

Według Casto Cañavate, dyrektora marketingu Stowarzyszenia KNX: „Odwiedzający stoisko KNX wykazali zainteresowanie szeroką gamą tematów, w tym integracją KNX z nowymi zastosowaniami, takimi jak zarządzanie energią, wszystko to było objęte przez rozwiązania oferowane przez członków KNX prezentujących swoje produkty na naszym stoisku. Ponadto odnotowaliśmy spore zainteresowanie urządzeniami KNX IoT prezentowanymi na stoisku KNX przez firmę Cascoda”.

Być może nie dziwi, biorąc pod uwagę zakres targów ISE jako targów pro-AV i integracji systemów, wielu odwiedzających z wielkim zainteresowaniem chciało zrozumieć, jak mogliby zintegrować systemy AV z KNX. Duże zainteresowanie budziła również skalowalność rozwiązań KNX zarówno dla projektów mieszkaniowych, jak i komercyjnych.

ISE zaoferowało również odwiedzającym możliwość networking'u i integracji społecznej. Stoisko KNX zawsze jest przyjaznym miejscem, a energia wygenerowana przez tak wielu entuzjastycznych członków wystawiających swoje towary była mocno odczuwalna. Ponadto Stowarzyszenie KNX zorganizowało imprezę w ostatni dzień targów, aby zapewnić personelowi i odwiedzającym kolejną okazję do interakcji w luźnej i przyjaznej atmosferze.